شماره تلفن مذاکره بازیکن فوتبال بازیکنان

شماره تلفن: مذاکره بازیکن فوتبال بازیکنان روز گذشته اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مهدی رحمتی و مهم‌ترین سیو دوران فوتبالش

پنجشنبه شب، فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت دقایقی در شوک فرو رفت. لحظه‌ای که گل اول ذوب‌آهن به استقلال به‌ثمر رسید، حبیب‌زاده، بازیکن تیم اصفهانی بعد از برخورد ش

مهدی رحمتی و مهم‌ترین سیو دوران فوتبالش

مهدی رحمتی و بااهمیت ترین سیو دوران فوتبالش

عبارات مهم : برخورد

پنجشنبه شب، فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت دقایقی در شوک فرو رفت. لحظه ای که گل اول ذوب آهن به استقلال به ثمر رسید، حبیب زاده، بازیکن تیم اصفهانی بعد از برخورد شدید پای وریا غفوری با سرش، روی زمین افتاد و بی هوش شد. در این لحظه مهدی رحمتی از بازیکنان خواست تا اطراف او را خلوت کنند و سپس خیلی سریع زبان بازیکن ذوب آهن را از فکش بیرون کشید.

پنجشنبه شب، فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت دقایقی در شوك فرو رفت. لحظه ای كه گل اول ذوب آهن به استقلال به ثمر رسید، حبیب زاده، بازیكن تیم اصفهانی بعد از برخورد شدید پای وریا غفوری با سرش، روی زمین افتاد و بی هوش شد. خوش حالی بعد از گل ذوبی ها ثانیه هایی زیاد طول نكشید. آیا كه متوجه وخامت اوضاع حبیب زاده شدند و اطراف او جمع شدند. در این لحظه مهدی رحمتی از بازیكنان خواست تا اطراف او را خلوت كنند و سپس خیلی سریع زبان بازیكن ذوب آهن را از فكش بیرون كشید.

مهدی رحمتی و مهم‌ترین سیو دوران فوتبالش

اینطور كه به نظر می رسد و از شواهد پیداست، اگر رحمتی این كار را نمی كرد احتمال داشت حبیب زاده به خاطر گیر كردن زبان در مسیر تنفسی، جانش را از دست بدهد. اوضاع به قدری وخیم بود كه پزشك استقلال هم به كمك پزشك ذوب آهن آمد و در نهایت با آمبولانس بازیكن مصدوم به بیمارستان انتقال یافته شد و روز گذشته در اصفهان یك عمل جراحی روی فك او انجام شد.

بعد از اینكه تب و تاب بازی خوابید، اینترنت روی این حركت رحمتی تمركز كرد. فیلم و عكس هایی بیرون آمد كه نشان می داد رحمتی با وجود خطرات احتمالی این كار، با شجاعت، زبان حبیب زاده را بیرون می كشد. هنگامی که فك كسی قفل می شود، این احتمال وجود دارد كه او به صورت غیرارادی با گاز گرفتن محكم دست فرد منجی را دچار جراحت شدید بكند.

رحمتی قطعا به خاطر این كار، شایسته این است كه مورد تجلیل قرار بگیرد و شاید این سیو، بااهمیت ترین سیو زندگی او باشد. او به جای دروازه تیمش، این بار جان یك انسان را نجات داد. رحمتی در شبی كه پیش از دریافت گل اول دو بار خیلی خوب دروازه اش را نجات داده بود، یكی از به یادماندنی ترین كارهای زندگی اش را انجام داد. شاید اگر رحمتی این كار را نمی كرد پزشك های حاضر در استادیوم، حبیب زاده را نجات می دادند، شاید هم دیر می شد و جهت این بازیكن مشكلات جدی تری به وجود می آمد.

در همین رابطه، کاپیتان استقلال در استوری اینستاگرامش منشتر شدن تصویری از حبیب زاده در بیمارستان نوشت: «خدارو شکر به خیر گذشت انشاالله هرچه سریعتر تو مستطیل سبز ببینیمت».

رحمتی همچنین در انتهای استوری اش با اشاره به صحنه دردناک مصدومیت گلزن ذوب آهن نوشت: دیشب با چشمام دیدم فاصله فوت و زندگی چقدر کمه بعد انسان باشیم.

در مورد كاری كه رحمتی انجام داد تحقیقاتی كردیم و متوجه شدیم در زمین فوتبال تاكنون چندباری این اتفاق رخ داده هست. معروف ترین نمونه مربوط به فرانسیس كونه، فوتبالیست توگویی هست. او به خاطر كاری مشابه كاری كه رحمتی انجام داد، جایزه بازی جوانمردانه فیفا در مراسم گالا را دریافت كرد. همان مراسمی كه عالی ترین های فوتبال به جایزه ارزش می رسند. بی بی سی گزارش می دهد: این ناجی توگویی، سه بار دیگر هم جان همنوعان خود را در دنیای فوتبال نجات داده است.

با این وجود هنوز هم برایش قابل درك نیست كه در مراسم هر سال فیفا و در كنار بزرگان فوتبال، از او تقدیر شده است باشد. كونه می گفت تنها وظیفه اش را انجام داده هست. او كه یك بار در تایلند و دو بار در آبیجان به شكل مشابهی مانع از چرخش زبان بازیكنان و خفگی آنها شده است هست، اعتراف كرده كه این كار راحت نیست آیا كه اغلب منجر به خون آلود شدن دست او به علت گازگرفتگی غیرتعمدی افراد مصدوم می شود. البته در سال ١٣٩٤، در لیگ دسته اول فوتبال خودمان هم این اتفاق رخ داده بود.

پنجشنبه شب، فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت دقایقی در شوک فرو رفت. لحظه‌ای که گل اول ذوب‌آهن به استقلال به‌ثمر رسید، حبیب‌زاده، بازیکن تیم اصفهانی بعد از برخورد ش

شرح واقعه اینطور است كه در جریان دیدار خونه به خونه بابل و صنعت نفت آبادان، محمود تیغ نورد، بازیكن نفت آبادان بعد از برخورد با بازیكن خونه به خونه از حال رفت و روی زمین افتاد به گونه ای كه چشمانش برعكس شده است و فكش قفل شده است بود و زبانش درون دهانش چرخیده و جلوی تنفسش را گرفته بود. اتفاق تلخ و ترسناكی كه باعث شد همه بازیكنان و كادرفنی دو تیم درون زمین به گریه بیفتند و نا امیدانه درخواست ورود آمبولانس به زمین را داشته باشند. در این بین سعید آل وردی، كمك داور بازی به وسیله سوت داور فك قفل شده است تیغ نورد را باز می كند و با تنفس مصنوعی جان بازیكن را نجات می دهد و بازیكن مصدوم با آمبولانسی كه درون زمین آمده بود به بیمارستان انتقال یافته می شود.

شاید اگر رحمتی و تجربه اش نبود اتفاق بدتری جهت حبیب زاده می افتاد و کاری از دست پزشکان برنمی آمد ولی دروازه بان استقلال با حرکت به موقع خود جان کسی را که دروازه اش را باز کرده بود نجات داد.

دست مریزاد سید دوست داشتنی.

برترین ها

واژه های کلیدی: برخورد | فوتبال | استقلال | فوتبالیست | مهدی رحمتی | دروازه بان | دوران فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مهدی رحمتی و مهم‌ترین سیو دوران فوتبالش

مهدی رحمتی و مهم‌ترین سیو دوران فوتبالش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog